Čistě bílé zuby? Pure whitening vám s tím pomůže!

Pure Whitening

Kdo by nechtěl mít zářivě bílý úsměv? Dnes máme k dispozici několik osvědčených metod, jak dosáhnout přirozeně bělejších zubů. V zásadě existují dva hlavní přístupy k bělení. První možností je profesionální bělení u zubaře, které představuje nejúčinnější řešení díky použití silnějších bělicích přípravků. Zubař navíc celý proces pečlivě sleduje, takže se nemusíte bát citlivých dásní nebo jiných nepříjemností. Druhou variantou jsou domácí bělicí sady, které si můžete pořídit v drogerii nebo lékárně. Ty sice obsahují jemnější složení a výsledky se dostavují postupně, ale při správném používání mohou být také velmi efektivní. Jen pozor - ne všechny volně prodejné bělicí produkty jsou si rovné. Proto je dobré nejdřív zajít na konzultaci k zubaři, který vám doporučí tu správnou variantu. Každý máme jiné zuby a jiné představy o výsledku, takže individuální přístup je tady na místě. Váš zubař nejlépe posoudí stav vašeho chrupu a navrhne řešení přesně pro vás.

Jak funguje bělení zubů

Čisté bělení zubů se v dnešní době stává stále oblíbenější volbou, a to jak v ordinaci, tak v pohodlí domova. Co se ale děje během tohoto procesu? Hlavní složkou většiny bělících přípravků je peroxid vodíku nebo jeho derivát karbamid peroxid. Tyto účinné látky se dostávají hluboko do skloviny, kde narušují tmavé molekuly zodpovědné za nežádoucí zabarvení. Tím docílíme jasnějšího a svěžejšího úsměvu. Je třeba mít na paměti, že výsledek není navždy. Zuby se časem znovu zabarvují, proto je potřeba bělení čas od času zopakovat. Jak často, to závisí na zvolené metodě a našich návycích. Než se do bělení pustíte, zajděte se poradit ke svému zubaři. Ten nejlépe zhodnotí stav vašeho chrupu a navrhne ideální řešení. U některých lidí totiž můžou bělící přípravky vyvolat dočasnou citlivost zubů.

Za zářivým úsměvem se skrývá sebevědomí, které vám dodá čistě bílá.

Hana Nováková

Typy bělení zubů

Čistě bílé zuby jsou snem mnoha z nás. V současnosti máme na výběr ze dvou hlavních možností - profesionální bělení v ordinaci nebo domácí bělení pomocí volně prodejných přípravků. Pokud toužíte po opravdu výrazné změně, je návštěva zubaře tou nejlepší volbou. Stomatolog totiž pracuje s vysoce účinnými látkami, které v běžných obchodech prostě nekoupíte. Zářivý úsměv získáte prakticky okamžitě a radovat se z něj můžete i několik let. Pro ty, kdo preferují domácí péči, existuje spousta bělicích produktů - od past přes gely až po bělicí proužky nebo výplachy. Musíte ale počítat s tím, že obsahují mnohem slabší koncentraci účinných látek než profesionální přípravky. Výsledky se proto dostaví až po delší době pravidelného používání. Pozor ale na výběr - ne každý volně prodejný bělicí produkt je skutečně účinný a některé mohou dokonce vašim zubům a dásním uškodit. Proto je fajn zajít nejdřív na konzultaci k zubaři. Ten nejlépe posoudí stav vašeho chrupu a doporučí vám nejvhodnější způsob bělení.

Výhody bělení zubů

Toužíte po zářivě bílých zubech a oslnivém úsměvu? Není divu! Čisté bělení zubů se v poslední době stalo populárním řešením pro každého, kdo chce mít perfektní chrup. Na trhu najdete spoustu dostupných přípravků pro domácí použití. Díky bělejším zubům získáte nejen okouzlující úsměv, ale také pořádnou dávku sebejistoty. Navíc vám bělení pomůže vypadat mladistvěji - můžete omládnout klidně o několik let! A to není všechno. Profesionální bělicí produkty si poradí i s nepříjemnými skvrnami od ranní kávy, oblíbeného čaje nebo sklenky červeného vína. Vaše zuby tak budou nejen krásnější, ale i zdravější. Než se ale do bělení pustíte, určitě zajděte za svým zubařem a poraďte se s ním o nejvhodnějším postupu.

Vlastnost Pure Whitening Konkurenční produkt 1
Typ bělení Na bázi peroxidu / Bez peroxidu Na bázi peroxidu / Bez peroxidu
Doba aplikace X minut Y minut

Rizika bělení zubů

Čisté bělení zubů je sice mezi lidmi hodně oblíbené, ale musíme myslet i na možná rizika. Když si necháte zuby vybělit, můžete se setkat hlavně s tím, že budou citlivější, dásně podrážděné a výsledek nemusí být všude stejný. Ta citlivost se většinou projeví jako nepříjemné štípání nebo bolest, když pijete nebo jíte něco studeného, horkého, sladkého nebo kyselého. Naštěstí tenhle problém většinou do pár dnů zmizí. Co se týče dásní, ty může podráždit peroxid, který se při bělení používá. Když se s ním dostanou do kontaktu, můžou zbělet, pálit nebo svědit. Ale nebojte, i tohle je většinou mírné a brzy to přejde. Někdy se taky může stát, že zuby nezběhnou všude stejně - buď proto, že už od přírody nemají stejnou barvu, nebo když se bělící gel nanese špatně. A pozor, někdy není bělení vůbec dobrý nápad - třeba u těhulek a kojících maminek, lidí s citlivými zuby, nemocnými dásněmi nebo kazy. Proto je fakt důležité zajít nejdřív na konzultaci k zubaři.

Výběr správné metody

Chcete mít bělejší zuby? Máte několik možností, jak na to. Záleží hlavně na tom, co od bělení očekáváte a co vám vyhovuje. Pokud chcete vidět změnu co nejdřív, je tu možnost profesionálního čistého bělení v ordinaci. Zubař použije účinnější bělicí přípravky a výsledek můžete vidět hned po první návštěvě.

Jestli vám nevadí počkat si na výsledek o něco déle, můžete zkusit domácí bělení. V lékárně seženete speciální pasty, gely nebo bělicí proužky. Tyhle přípravky nejsou tak silné jako ty od zubaře, takže zabere více času, než zuby zesvětlají.

Myslete ale na to, že ne každému sedí stejná metoda bělení. Hlavně pokud máte citlivé zuby nebo dásně, určitě se nejdřív poraďte se svým zubařem. Předejdete tak případným problémům.

Péče po bělení zubů

Po dokonalém vybělení zubů je zásadní věnovat pozornost správné péči, díky které vám krásně bílé zuby vydrží co nejdéle. První dva dny jsou zuby citlivější na zabarvení, takže se raději vyhněte kávě, čaji, červenému vínu nebo džusům. Totéž platí pro jídla s výraznou barvou - třeba kari koření, rajčatové omáčky nebo borůvky a maliny. Kouření je v tomto období naprosto nevhodné, protože by nikotin okamžitě způsobil zažloutnutí zubů. Nezapomínejte na pečlivou hygienu - čistěte si zuby jemným kartáčkem a šetrnou bělicí pastou, která nepoškodí sklovinu. Pravidelně používejte dentální nit a vyplachujte fluoridovou ústní vodou pro posílení a ochranu skloviny. K udržení zářivého úsměvu můžete sáhnout po domácích bělicích přípravcích jako jsou pera, gely nebo speciální ústní vody. Tyto produkty obsahují mírnější bělicí složky než profesionální ošetření a jsou bezpečné pro domácí použití. Když budete dodržovat tato jednoduchá pravidla, váš úsměv zůstane dlouho zářivě bílý.

Bělení zubů se v posledních letech stalo hitem v péči o zuby a krásný úsměv. Čistě bělicí zákroky s peroxidem vodíku sice přináší nejlepší a nejrychlejší výsledky, ale jsou k dispozici pouze v zubní ordinaci. Naštěstí existuje spousta dostupnějších variant v podobě běžných kosmetických přípravků na bělení. Tyhle produkty většinou obsahují šetrnější látky jako třeba jedlou sodu nebo aktivní uhlí a jejich hlavním úkolem je zbavit zuby povrchových zabarvení. I když výsledek není tak výrazný jako u zubaře, dokážou udržet zuby hezky bílé a prodloužit efekt profesionálního bělení. Než se ale pustíte do jakéhokoliv bělení, zajděte se poradit ke svému zubaři - ten nejlépe posoudí, co by vašim zubům mohlo prospět.

Publikováno: 04. 02. 2025

Kategorie: krása